Zabawki, które uczą. 6 pomysłów na prezent dla dziecka. Maty edukacyjne dla dzieci, gry dla dzieci

Ile razy kupiłeś dziecku zabawkę, która po 10 min otrzymała „dożywocie” na półce? Na pewno nie raz. W obecnych czasach dziecko jest wręcz bombardowane ofertami fantastycznych zabawek, o których przecież zawsze marzyło – tylko o tym nie wiedziało. Obowiązkiem rodzica jest umiejętność rozróżnienia tej DOBREJ zabawki od tej, na którą – potocznie mówiąc – szkoda kasy.

Dobra zabawka to taka, która oprócz tego, że bawi przyczynia się również do rozwoju naszego dziecka. Przedstawiam poniżej zestawienie pomysłów na edukacyjne prezenty dla twojej pociechy:

1. Maty edukacyjne dla dzieci – polecane szczególnie dla niemowląt, ćwiczą spostrzegawczość, zdolności motoryczne, pozwalają dziecku bezpiecznie się bawić i poznawać świat różnych kształtów i faktur.
2. Gry dla dzieci edukacyjne – tu wybór jest bardzo szeroki. Z własnego doświadczenia polecam gry ćwiczące spostrzegawczość, pamięć i zręczność.
3. Klocki konstrukcyjne – pobudzają wyobraźnię, wspomagają zręczność i postrzeganie przestrzenne.
4. Przekładanki, stoliki edukacyjne – trenują zręczność, postrzeganie przestrzenne, zapoznają z dźwiękami i dostarczają zajęć manualnych.
5. Książki „gra cieni” – za pomocą lampki rzucają cień na ścianę. Dobry sposób na poznanie gry świateł i świetną wspólną zabawę.
6. Mata Twister – uczy rozpoznawania kolorów, stron prawa/lewa, ćwiczy motorykę i równowagę dziecka.

Przeglądając oferty obecnych sklepów z kreatywnymi zabawkami można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na wartościowe zabawki dla swojego dziecka.

You may also like...