Jak wybrać przedszkole idealne? Porady eksperta. Dobre przedszkole Kraków Bieżanów

W całym gąszczu ofert placówek edukacyjnych ciężko obecnie odnaleźć miejsce dla nas idealne. Choć wybór jest bardzo szeroki – nie zawsze to, co napisane równa się faktycznej jakości. Dbając więc o dobro naszych dzieci robimy wszystko, by wybrać dobre przedszkole. Na co zwrócić uwagę? Jak poradzić sobie z podjęciem decyzji?

Przede wszystkim nie wierzyć na słowo, we wszystko, co jest napisane i dokładnie przeanalizować ofertę. Przykładowo: jesteśmy zainteresowani przedszkolem w dzielnicy Kraków Bieżanów.

1. Przyjrzyjmy się jaką cenę i jaką formę zapłaty oferuje przedszkole. Często spotyka się różnego rodzaju abonamenty i pakiety oraz zniżki dla rodzeństw.
2. Przeanalizujmy trasę dojazdu i czy lokalizacja placówki nam odpowiada. Warto też pomyśleć o tym, czy inni członkowie rodziny (babcie, dziadkowie, ciocie) nie będą mieli problemu z odbiorem dziecka w nagłej sytuacji.
3. Zapoznajmy się ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa, jakie spełnia przedszkole. Polecam obejść teren, sale i miejsca zabaw dzieci.
4. Podstawą dobrego przedszkola jest jego kadra. Poznajmy wcześniej personel i Panie opiekunki. Porozmawiajmy z nimi, zaobserwujmy ich podejście do dzieci.
5. Kolejnym ważnym punktem jest jadłospis. Sprawdź, co ma jeść twoje dziecko, jak skomponowane jest menu, czy jest smaczne i czy można je modyfikować w przypadku alergii, bądź nietolerancji któregoś ze składników.

Po przeanalizowaniu powyższych elementów bardzo ważną rolę odgrywają nasze osobiste wrażenia. Jeżeli przedszkole pomimo dobrych opinii znajomych nie zrobiło na tobie wrażenia – wstrzymaj się. Pierwsze wrażenie, jakie robi na nas dane miejsce, często bardzo wiele znaczy w dalszym jego odbiorze. Warto porozmawiać z rodzicami dzieci zapisanych do danego przedszkola i wysłuchać ich uwag.

Wybór idealnego miejsca dla naszej pociechy nigdy nie jest prosty. Jednak sugerując się powyższymi wskazówkami – na pewno o wiele łatwiej podejmiesz właściwą decyzję.

You may also like...