Pierwsze dni w przedszkolu – pamiętnik rodzica. Niepubliczne przedszkole w Krakowie – zajęcia adaptacyjne

Długo mieliśmy w pamięci tamten dzień. Pierwszy raz nasz synek przekroczył próg przedszkola. Po wielu „za i przeciw” – wybraliśmy dla niego niepubliczne przedszkole w Krakowie. Zależało nam głównie na odpowiedniej lokalizacji, gdyż oboje pracujemy w pobliżu.

Aby ułatwić Kubie oswajanie się z nową sytuacją, wybraliśmy się razem z nim na zajęcia adaptacyjne. Ku naszemu miłemu zdziwieniu obeszło się bez trzymania się kurczowo nogawki. Postawa nowych „cioć” też okazała się trafiona. Po pierwszych chwilach niepewności, zaproszony do zabawy Kuba – dołączył do innych dzieci. Byliśmy co raz bardziej pewni, że podjęliśmy dobrą decyzję co do placówki.

Kraków początkowo przytłoczył nas mnogością różnorakich zajęć i atrakcji, które oferują przedszkola. Przydatna okazała się opinia znajomych, rodziny i osobista wizyta w wybranych miejscach. Niepubliczne przedszkole przez nas wybrane wprawdzie nie wyróżniało się wybitnie na tle innych, jednak zarówno cena, lokalizacja jak i atmosfera, jaka tu panuje przekonały nas w 100%.

Można powiedzieć, że w dużej mierze zaufaliśmy intuicji i ta nas nie zawiodła. Kuba zaakceptował nową sytuację bardzo dobrze i chociaż nadal zdarza mu się marudzić, to patrząc na jego postępy czujemy, że podjęliśmy najlepszą z możliwych decyzję.

You may also like...