Niezbędnik przedszkolaka. 10 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć. Prywatne przedszkole Kraków

Pierwsze dni malucha w przedszkolu to ważne wydarzenie nie tylko dla niego, ale i dla całej rodziny. Warto więc rozpocząć przygotowania dość wcześnie, aby nic nie umknęło naszej uwadze. Kompletowanie wyprawki to nie lada wyzwanie dla młodych rodziców, podpowiadamy więc co powinno się w niej znaleźć.

Rozłąka z mamą i tatą, nowe miejsce i inne dzieci, często są powodem do stresu. Aby ułatwić naszemu dziecku okres adaptacji warto zadbać, by nowe obowiązki i codzienne czynności nie były dla niego dodatkowym powodem do nerwów. Zarówno publiczne, jak i prywatne przedszkola mają często już z góry przygotowane listy wyprawkowe. Bez względu na to, czy to Kraków, Warszawa, Poznań, czy inne miasto, do najczęściej wymienianych akcesoriów najeżą:

1. Kapcie z gumową podeszwą
2. Przybory do mycia zębów (szczoteczka, kubek, pasta do zębów)
3. Woreczek z ubrankami na zmianę
4. Strój do ćwiczeń gimnastycznych
5. Piżamka
6. Poduszeczka i kołderka
7. Chusteczki higieniczne (nawilżane i suche)
8. Ręczniki papierowe w rolce
9. Fartuszek do prac plastycznych
10. Ulubiona maskotka dziecka.

Warto też zwrócić uwagę na to, aby każda rzecz naszego malucha była odpowiednio i czytelnie podpisana. Pomocne w tym celu mogą okazać się specjalne naszywki lub naklejki, które co raz częściej możemy spotkać w sklepach. Przedmioty, na których widnieją ulubieni bohaterowie naszego przedszkolaka również mogą ułatwić i umilić mu początki szkolnej drogi. Do swojej listy warto więc dopisać plecaczek z dziecięcym idolem.

Bez względu na to, czy wybraliśmy dla naszej pociechy prywatne przedszkole czy publiczne – stanie się ono dla niego drugim domem. Rozpoczyna ono zupełnie nowy etap w swoim życiu. Niech będzie to zarówno dla was jak i dla niego wspaniała przygoda.

You may also like...