Czy twoje dziecko uratuje ci życie? Maluchy i pierwsza pomoc. Zajęcia dla dzieci

Zawsze wielką sensacją stają się sytuacje, w których dziecko ratuje życie któremuś z rodziców. Dlaczego te sytuacje są aż tak podziwiane? Bo dopiero od niedawna przywiązuje się większą wagę do tłumaczenia dzieciom, czym jest i na czym polega pierwsza pomoc.

Szkoły organizują specjalne zajęcia dla dzieci, na których wyszkoleni ratownicy tłumaczą, pokazują i prezentują maluchom podstawy pierwszej pomocy medycznej. Prezentowane są również filmiki instruktażowe uczące, na co należy uważać i jak się zachować, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Od tamtej chwili poparzenie prądem, pożar, wypadek, omdlenie, czy mocne rozcięcie nie są dla dzieci tematami tabu. Maluchy poznają wszystkie niezbędne numery alarmowe, dostają ulotki i informatory, które pomagają im utrwalić nabytą wiedzę. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się zajęcia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzone na specjalnych realistycznych manekinach oraz warsztaty z bandażowania.

Nie ma znaczenia, czy miejscem warsztatów jest Kraków, czy malutka wioseczka na Mazurach. Badania pokazują, że dzięki tego typu zajęciom rośnie liczba dzieci nie bojących się podjąć odpowiednich działań w sytuacji zagrożenia oraz potrafiących udzielić podstawowej pierwszej pomocy. A czy twoje dziecko, wie jak uratować ci życie?

You may also like...