Jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem? Tanie, najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci

Kiedy w dotychczasowym spokojnym życiu dwójki ludzi pojawia się dziecko, świat staje do góry nogami. Ich świat, oczywiście. To, co było zorganizowane i poukładane nagle okazuje się chaotyczne i trudne do opanowania. Tak właśnie jest w przypadku podróży z małym dzieckiem.

Co warto wiedzieć, aby nie tylko o niczym nie zapomnieć, ale też zapewnić sobie i dziecku bezpieczeństwo?

LISTA
To chyba najlepszy sposób na to, by pomiędzy opieką nad dzieckiem, a pakowaniem bagaży nie zapomnieć, np. dziecka. Dokładnie zrobiona i szczegółowo odhaczana jest MUST HAVE w przygotowaniu do podróży z maluchem.

FOTELIK
Chociaż na rynku są tanie foteliki samochodowe dla dzieci, to w tym wypadku radzę, aby wygrała jakość i odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci zapewnią im zarówno odpowiednią do stopnia rozwoju pozycję w aucie, ale też z dużym prawdopodobieństwem uratują życie podczas ewentualnego wypadku. Życie nie ma ceny, dlatego fotelik powinien być najbardziej kosztownym towarzyszem małego podróżnika. Pamiętajmy, że najbezpieczniej jest wozić małe dzieci tyłem do kierunku jazdy.

PASY
Pamiętajmy o prawidłowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

APTECZKA
Powiększona rodzina wymaga powiększonej apteczki. Warto uzupełnić ją o artykuły, które pomogą nie tylko dorosłemu, ale również dziecku.

PRZEGLĄD
Sprawne auto to podstawa bezpiecznej podróży. Należy odpowiednio przygotować je do drogi i naprawić wszystkie awarie, wycieki, wymienić zużyte części itd.

PRZEPISY
Przepisy i znaki drogowe są dla ludzi. Mają zapewnić im bezpieczną i bezkolizyjna podróż, ostrzegać przed niebezpieczeństwem i pomagać w podróży. Należy się do nich stosować bezwzględnie – zwłaszcza, że odpowiadamy teraz za jeszcze jedno życie.

SPOSÓB NA NUDĘ
Pamiętajmy też, że nasze pociechy im starsze, tym szybciej niecierpliwią się podczas długiej jazdy i należy zapewnić im odpowiednie atrakcje, aby miały zajęcie w podróży.

Dziecko wcale nie jest powodem, do rezygnowania z tego, co się kocha. Trzeba tylko odpowiednio wcześnie zadbać o to, aby dobrze się do takiej podróży przygotować.

You may also like...